İdeal Bursa Balo Salonları

Sıcak yaz aylarında, konukların tüm konforu düşünülerek tasarlanmış balo salonları, gösterilecek performansa göre yeniden yerleştirilir.

Mezuniyet anlarına damga vuran gecelerin yaşandığı alanlar, son zamanlarda oldukça revaçtadır. özellikle okul baloları ve diğer balo organizasyonlarının yapıldığı mekanlarda ferahlık ve genişlik önemlidir. Salon içerisinde kolon bulunmaması ve dans pistinin orkestra ile birlikte performans göstermesi için yeterli alana sahip olması, aranan özellikler arasındadır.

Organizasyon Amacına Uygun Salon Seçimi

Yapılacak olan organizasyon için seçilecek balo salonları, içeriği bakımından yeterli olmalıdır. Sigara içme alanları, kolay ulaşım, ferah olması ve organizasyon için genel olarak uygun olmalıdır. Balo salonları genellikle üst katlarda ve açık alanları bulunan yerlerden seçilir. Bu alanlar, yazları organizasyon yapabilmek için ideal alanlardır.

Sıcak yaz aylarında, konukların tüm konforu düşünülerek tasarlanmış balo salonları, gösterilecek performansa göre yeniden yerleştirilir. Alınacak düzen, kokteyl ya da yemekli / yemeksiz olarak dekore edilir. Bu süreç bittikten sonra dans ve müzik zamanı gelecektir. Bu aşamada yeterli şekilde amaca hizmet etmelidir.

Salon İçerisinde Asla Kolon Bulunmamalı

Balo, içeriği bakımından sürekli eğlence ve dans anlamına gelmektedir. Bu sebepten, balo salonları içerisinde kolon olması durumunda tercih edilmeyebilir. Rahat hareket etme alanının bulunması ve sahnenin rahat görülebilmesi için bu özellik aranır.

Sahne performansı gösterilecek ise, tüm katılımcıların bu alanı rahat görebilmesi için uygun oturma planı ile donatılması gerekir. Sahne performansı içeren ilkokul ya da ana okulu baloları da olabileceğinden, küçük misafirlere uygun bir alan oluşturulmalıdır.