Düğün Orkestra Seçimi Düğünlerde görselliğin yanı sıra müzik kalitesi de önemli unsurdur. Düğün orkestra seçiminde mekanın kalitesinin yanında, çalınacak müzikler de trendi yakalamalıdır.

Düğün Orkestra Kiralama Fiyatları

Düğünlerde görselliğin yanı sıra müzik kalitesi de önemli unsurdur. Düğün orkestra seçiminde mekanın kalitesinin yanında, çalınacak müzikler de trendi yakalamalıdır. Seçilen piyanistlerin, solistlerin, ses sanatçılarının, orkestra grubunun tüm misafirlere hitap eden ve kültür öğelerini içerisinde barındıran bir konseptte olması ve fiyatlarının da uygun olması beklenmektedir.

Tüm katılımcıları saran ve sıkmayan bir ilerleyişte düzenlenmelidir. Çalacak parçalara gerekirse müdahale edilmeli ve düğün sahibi tarafından yönlendirmeler yapılmalıdır. Uzun süre akıllarda kalacak bu organizasyonu kaliteli bir görünüme çekmek zorunludur.

Tüm Kesimlere Hitap Etmeli

Seçilecek düğün orkestra, farklı çalgı türlerinden oluşturulmalı ve solist bulundurulması önerilmektedir. Orkestra üyelerinden birisi hem çalarak hem de söyleyerek eşlik edebilir. Farklı türlerden repertuvara sahip olan düğün orkestra oluşumu, daima tercih meselesi olacaktır.

Bekleme müzikleri, gelin damat çıkış müziği, ilk dans müziği, pasta müziği vb. standart süreçlerde icra edilecek olan parçalar özenle seçilmelidir. Daha önceden prova edilmiş ve çalgılara uygun seslerden seçilmelidir.

Düğün Sonuna Kadar Çalmalı

Düğünün en can alıcı noktasında çalan şarkıların, en sakin zamanda bile devam etmesi gerekir. Düğün orkestra üyeleri aralıklarla mola yapmak zorundadır. Zira aralıksız bir performans sergilenmesi beklenemez.

Bu süreçte takviyeli şekilde gidilmeli ve uzun ara verilmemesine özen gösterilmelidir. Uzun aralar, düğüne gelen misafirlerin sıkılması ile sonuçlanabilir. Bu durumda mekanı terk edenler bile gözlemlenmiştir.