Bursa Düğün Çiçekçileri

Çiçekçiler düğünlerde gerek gelin arabası süslemesi, gerek gelin ve damat çiçeği, gerekse düğün mekanının süslenmesi konusunda profesyonel destek verirler. Düğün denince akla gelen bir özellik daha düğün çiçekçileridir. Gelin çiçeği, rengarenk düzenlenen aranjmanlar ile düğünün ışığı sayılmaktadır.

Sevilen ve İstenen Malzeme Seçimi

Düğün sahibi ya da ailesinin isteğine göre dizayn edilen mekanın rengarenk çiçeklerle bezenmesi olasıdır. Gelin ve damat çiçeklerinin el emeği ile işlenmesi de cabası. Hele düğün arabasının hazırlanması sırasında geçen uzun dakikaları da göz önüne aldığımızda çiçekçiler, en sabırlı işçilerdir.

Tek tek ve renk renk dizayn edilen çiçeklerin uygulamaya alınması özel bir uzmanlık ister. Hele kullanılan malzemeler çiftin istediği ile uyuşması durumunda ortaya çıkan bir çift gülen yüz, paha biçilemez.

Mesleğe Yıllarını Vermiş Olmak

Uzun yıllardır aynı mesleğe gönül veren çiçekçiler, yaptıkları işten zevk alan sanat insanlarıdır. Mesleklerine yıllarını vermiş olmalarının verdiği olgunlukla, çiftin isteklerine yanıt vermeye çalışırlar. Şimdiye kadar kimlere düğün çiçekçiliği hizmeti vermediler ki.

Aslında önemli olan insanları mutlu etmektir. Ticari bir işletme olan çiçekçiler, aynı zamanda sanat icra etmiş olurlar. Renklerin uyumu, çiçeklerin ahengi ve beğeni ile yoğurulması konusunda bütün maharetlerini ortaya koyarlar.

Olması gerekeni düğün sahibiyle paylaşarak ve fikir vererek daha güzel eserler ortaya çıkartırlar. Asıl önemli olan ise canlı ve taze olan çiçekleri müşterilerine zamanında sunabilmektir.